Ile kosztuje trawa z rolki?

Nowoczesną i ciekawą metodą urządzania w ostatnim czasie trawnika jest stosowanie trawy z rolki, która umożliwia ułożenie wymarzonej murawy nawet w dzień. Użycie trawy z rolki wiąże się też z pytaniami dotyczących kosztów założenie tego typu trawnika? Ile więc kosztuje ułożenia trawnika z rolki?

Jakie są koszty układanie trawy z rolki?

Jeżeli mamy w planach założenie trawnika z rolki albo też z siewu musimy wziąć pod uwagę wydatki związane z materiałem, usługami ogrodniczymi jak i przygotowaniem ziemi pod trawnik czy też transport.

Ważnym parametrem, jaki dotyczy ceny za trawnik z rolki jest przede wszystkim wielkość terenu. I tak jeżeli posiadamy większy ogród, to koszty całkowite będą również większe niż w przypadku mniejszego terenu. Warto jednak zaznaczyć, że wraz ze wzrostem powierzchni zmniejszają się ceny za trawę z rolki oraz jej montażu za m2.

Koszty trawy z rolki mogą być inne i zależeć od typu murawy oraz jakości materiału. Dodatkowe koszty związane z trawnikiem będą wiązały się z usługami kluczowymi do uzyskania trwałej, a także jednolitej murawy. W związku z tym musimy w tym przypadku liczyć się z takimi pracami jak na przykład: wyrównanie oraz oczyszczenie i terenu, zastosowanie instalacji nawadniającej czy też rozłożenie ziemi urodzajnej. Tego typu zadania można zlecić specjalistycznej firmie ogrodniczej albo też samemu je wykonać. Aby zmniejszyć koszty można równeiż wybrać usługi firm, które oferują darmowy transport trawy z rolki.

Trawa z rolki- Jaka jest cena za materiał?

Trawa z rolki jest coraz to popularniejsza, ponieważ ma wiele zalet. MIędzy innymi zakładanie trawnika na przykład z darni pozwoli w szybki sposób uzyskać piękny oraz zadbany ogród. Jaka jest cena za materiał?

Cena trawy z rolki będzie się średnio wahać w granicach 10 do około 30zł za metr kwadratowy i będzie zależeć także od wielkości danego zamówienia oraz danego miasta i regionu Polski. Najczęściej oferowane są trawy z rolki uniwersalne, a także sportowe. Trawa uniwersalna będzie idealna w ogrodach przydomowych. Koszt trawy z rolki może być większy, jeżeli typ trawy jest szlachetniejszy.

Jaka jest cena za montaż?

Jeśli chcemy przez długie lata mieć piękny zielony ogród powinniśmy zadbać między innymi o wybór dobrej jakościowo trawy z rolki oraz jej należyty montaż. Nieodpowiednia praca tego rodzaju będzie skutkować brakiem pięknej murawy. Układanie trawy z rolki wiąże się przede wszystkim ze starannością, a także odpowiednią koordynacją. Wszelkie zabiegi dotyczące prac powinno się przeprowadzić od razu po dostarczeniu materiału. 

Koszty związane z założeniem trawnika przez specjalistów będą wahać się w granicach od 30 do 60 złotych za m2.

Podobne wpisy