mrówki w ogrodzie
Ogród i działka

Jak pozbyć się mrówek w ogrodzie?

W jaki sposób można pozbyć się mrówek z ogrodu?

Choć mrówki bywają pożyteczne, np. przenosząc nasiona, pozbywając się odpadów organicznych z naszych ogrodów, czy też spulchniając glebę, to jednak zdarzają się sytuacje, w którym chcemy się pozbyć tych owadów ze swojego ogródka. Jak pozbyć się mrówek w ogrodzie? Można to zrobić metodami domowymi lub zdecydować się na skorzystanie z gotowych produktów chemicznych, przeznaczonych do pozbywania się owadów. Poniżej znajdziesz sprawdzone metody na odstraszenie mrówek z twojego ogródka.

Naturalne metody pozbywania się mrówek

Mrówki w ogrodzie jak się ich pozbyć – jeżeli to pytanie spędza ci sen z powiek, a nie chcesz sięgać po chemiczne środki, skorzystaj z naturalnych metod, wśród których znajdują się na przykład:

  • posadzenie w ogródku roślin, wydzielających zapach, który odstraszy mrówki. Do takich roślin należą np. nagietek, lawenda oraz majeranek,
  • spryskiwanie gniazd i ścieżek, po których poruszają się mrówki, octem oraz olejkami eterycznymi, np. o zapachu lawendy lub cynamonu,
  • rozsypanie proszku do pieczenia lub mąki kukurydzianej w ogrodzie,
  • zalanie gniazda wrzątkiem – należy jednak mieć świadomość, że taką operację prawdopodobnie trzeba będzie powtórzyć

Jeżeli naturalne sposoby nie zdadzą egzaminu i nadal będziesz się zastanawiać jak pozbyć się mrówek w ogrodzie warzywnym lub też w zwykłym ogródku, to poniżej znajdziesz inne metody na usunięcie mrówek ze swojego terenu.

Pułapki oraz trutki – skuteczne sposoby na mrówki

Wypróbowałeś domowe metody i nadal zastanawiasz się, jak skutecznie pozbyć się mrówek w ogrodzie? W takim razie sięgnij po gotowe produkty, przeznaczone do tego, żeby wyeliminować owady znajdujące się na twoim terenie!

Wśród dostępnych środków, znajdziesz przede wszystkim trutki, w postaci proszków oraz płynów. Na rynku dostępne są produkty o różnych pojemnościach, dzięki czemu z łatwością dopasujesz wielkość opakowania do skali problemu, z którym się zmagasz. Jednym z najlepszych preparatów do walki z mrówkami, jest Boraks. Jest to środek, który umożliwia stworzenie trutki. Wystarczy połączyć ze sobą boraks, wodę oraz cukier, w proporcjach 1:18:7. Taka mieszanka skutecznie zwabi, a następnie uśmierci owady.

Szukasz czegoś, co pozwoli co na długotrwale rozwiązanie problemu? Sięgnij po pułapki, których okres działania może wynosić nawet do trzech miesięcy. Oprócz długiego czasu działania, pułapki są również bardzo skuteczne ze względu na to, że z powodzeniem niszczą całe kolonie, mieszkające w gniazdach.