Jakie są sposoby na pozbycie się ślimaków z ogrodu?

Tak naprawdę ślimaki w ogrodzie mogą nam narobić bardzo dużo szkód. Żywią się one przede wszystkim korzeniami i liśćmi roślin, dlatego mogą wpłynąć na ich rozwój, ale też wygląd. Dlatego wiele osób zastanawia się ślimaki w ogrodzie jak się ich pozbyć. Istnieje kilka sposobów, aby ograniczyć ich ilość w naszym ogrodzie.  Można do tego wykorzystać produkty, które mamy na co dzień w domu lub kupić specjalne środki, które na nich zadziałają. 

Jak pozbyć się ślimaków w ogrodzie używając do tego produktów, które mamy w swoim domu?

Używając naturalnych sposobów zmniejszymy po prostu aktywność ślimaków i zniechęcimy ich do wędrowania do smacznych dla nich roślin. Te bardziej naturalne metody zdadzą swój egzamin, gdy ślimaków będzie mało w ogrodzie i nie będą jeszcze w nim zbytnio aktywne.  Można się ich pozbyć z zielonego terenu, kiedy wylejemy wokół naszych roślin resztki kawy oraz pestki. Te zwierzęta bardzo nie lubią jej zapachu oraz ma na nich ona działanie toksyczne. Podobne efekty osiągniemy, gdy rozsypiemy w ogrodzie cynamon, który również ma bardzo nieprzyjemny zapach dla ślimaków.  Można również zdecydować się na sodę oczyszczoną, która spełni swoją rolę walce z nimi. Ślimaki nie lubią też miedzi, dlatego wystarczy rozłożyć taśmę miedzianą przy donicach i będzie ona stanowiła dla nich  przeszkodę i nie będą chcieli w to miejsce wędrować. Można też zastosować sól, ale wtedy trzeba nią posypywać każdego osobnika, którego chcemy się pozbyć, dlatego jest to bardzo czasochłonne. 

Ślimaki w ogrodzie jak się pozbyć przy użyciu specjalnych preparatów

Gdy będziemy mieli już bardzo dużo ślimaków w ogrodzie to lepiej będzie zastosować do ich pozbycia się specjalne środki chemiczne. Wybierając je warto używać tych, które są jak najmniej toksyczne, ponieważ niektóre preparaty mogą źle wpłynąć na rośliny znajdujące się w ogrodzie.  Takie preparaty występują w kilku formach, ale najczęściej są w postaci płynu lub proszku, który musimy rozmieścić na terenie, w którym ślimaki się znajdują. Mogą specjalne środki też źle wpływać na zwierzęta, które żywią się ślimakami, czyli jeże, czy ptaki, które się nimi żywią. W momencie, gdy do usunięcia ślimaków będą potrzebne o wiele bardziej toksyczne środki to warto skorzystać z pomocy profesjonalnej firmy, która ma doświadczenie w bezpiecznym przeprowadzaniu tego procesu. Regularne porządki w ogrodzie mogą pomóc w tym, aby nie pojawiło się w naszej przestrzeni dużo ślimaków. Dlatego, gdy nie chcemy, aby one na terenie ogrodu się dobrze poczuły to należy regularnie kosić trawę, wyrywać chwasty oraz grabić liście w okresie jesieni. 

Podobne wpisy